Asset Publisher
OFERTA ŁOWIECKA
Gospodarka łowiecka na terenie RDLP w Łodzi prowadzona jest w 10 obwodach łowieckich tworzących 8 Ośrodków Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych. Obwody łowieckie zostały przekazane w zarząd Nadleśnictw decyzją Ministra Klimatu i Środowiska w 2022 r .
Ośrodki Hodowli Zwierzyny prowadzone są przez nadleśnictwa: Brzeziny, Kolumna, Kutno, Poddębice, Przedbórz, Smardzewice, Spała, Wieluń.
Nasze OHZ-ty zajmują łącznie 90 tys. ha z czego 53% ich powierzchni to tereny leśne. Położenie i zróżnicowanie przyrodnicze zapewni niepowtarzalne doznania każdemu pasjonatowi łowiectwa.
Spała, Brzeziny, a może Poddębice?
Jeśli szukasz łowieckiej przygody z historią w tle, to OHZ Spała zapewni niepowtarzalne wspomnienia. Poczuj się jak prezydent Ignacy Mościcki, miłośnik łowiectwa, który był częstym gościem spalskich lasów. Zamieszkaj w kwaterze łowieckiej, która służyła już za czasów carskich.
Jeśli szukasz miejsca, w którym można zarówno spełniać pasję łowiecką, jak i spędzić miły dzień lub wieczór w mieście, zapraszamy do OHZ Brzeziny. Bliska odległość Łodzi, pozwoli już w 30 min stanąć na ulicy Piotrkowskiej i spędzić czas w fabrykanckim mieście.
W okolicach Poddębic zlokalizowany jest OHZ, który kusi myśliwych zarówno bogatymi w zwierzynę lasami jak i 40 ha hodowlaną zagrodą danieli, ale to tylko część naszej bogatej oferty łowieckiej!
Więcej informacji można znaleźć tutaj (poniżej do pobrania także folder myśliwski RDLP w Łodzi z 2019 r.): https://www.lodz.lasy.gov.pl/lowiectwo#.ZAhnDh-ZOUk
Zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie, oprócz polowania nasze Ośrodki Hodowli Zwierzyny realizują cele związane szczególnie z:
- prowadzeniem badań naukowych,
- odtwarzaniem populacji zanikających gatunków zwierząt dziko żyjących,
- hodowlą rodzimych gatunków zwierząt łownych w celu zasilenia łowisk,
- hodowlą zwierząt łownych szczególnie pożytecznych w biocenozach leśnych,
- prowadzeniem szkoleń z zakresu łowiectwa.
Zachęcamy do kontaktu i współpracy naszymi OHZ-tami.
Asset Publisher
"Architektura drewniana w akwareli" - Ogólnopolski konkurs malarski
"Architektura drewniana w akwareli" - Ogólnopolski konkurs malarski
Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu oraz Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zapraszają wszystkich miłośników sztuki do udziału w Ogólnopolskim konkursie malarskim „Architektura drewniana w akwareli”.
Celem konkursu jest promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego i dekoracyjnego oraz ukazanie jego piękna poprzez technikę akwareli. Tematem konkursu są drewniane budynki oraz różnego typu drewniane budowle obecne w krajobrazie Wielkopolski. Mogą to być zarówno obiekty istniejące, zabytkowe i współczesne, jak i będące wytworem wizji artystycznej autora inspirowanej regionem. Prace mogą przedstawiać różnego typu obiekty, jak np. wielkie konstrukcje drewniane, budynki sakralne, wiejskie chaty, przydrożne kapliczki, rzeźby, ornamenty i ozdoby, czy przedmioty użytkowe. Ważne, żeby istotnym motywem pracy było przedstawienie drewna jako materiału konstrukcyjnego, dekoracyjnego, czy twórczego.
Kto może wziąć udział?
Do udziału zapraszamy wszystkich pełnoletnich pasjonatów malarstwa: artystów plastyków, grafików, projektantów, a także osoby, które po prostu kochają akwarelę. Konkurs ma charakter otwarty i bezpłatny, a każdy uczestnik może zgłosić od jednej do trzech prac.
Zasady konkursu
Termin nadsyłania prac: do 31 sierpnia 2025 roku;
Rozmiar pracy: dowolny, jednak autorzy powinni uwzględnić możliwość zaprezentowania ich na planszach wystawowych o rozmiarach A0 (84,1 cm × 118,9 cm);
Forma zgłoszenia: prace należy przesyłać w formie zeskanowanych plików graficznych (JPG) na nośniku elektronicznym;
Adres do nadsyłania prac:
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Dziekanat Wydziału Leśnego i Technologii Drewna
ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań
Z dopiskiem: „Architektura drewniana w akwareli”;
Do zgłoszenia należy dołączyć wypełniony załącznik nr 1 (formularz zgłoszeniowy) oraz podpisany załącznik nr 2 (zgoda RODO).
Nagrody
Na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa o równowartości do 2000 zł w postaci materiałów plastycznych. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie pokonkursowej. Fundatorem nagrody jest Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.
Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie https://wltd.up.poznan.pl/pl/blog/zaproszenie-do-udzia-u-w-og-lnopolskim-konkursie-malarskim-architektura-drewniana-w-akwareli
Tekst: Jolanta Węgiel, Wydział Leśny i Technologii Drewna, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu